eksperyment 13eksperyment 13

WordPress wsparty przez AI – test 10web.io

Kolejny rewolucyjny projekt oparty na sztucznej inteligencji, ale czy taki rewolucyjny? W pierwszej chwili tak pomyślałem, bo możemy szybko i automatycznie:

  • tworzyć strony WordPress,
  • migrować inne strony do WordPress’a,
  • optymalizować strony na WordPress’ie.

W pierwszej kolejności spróbowałem migracji z prostej strony HTML, która w zasadzie zadziała poprawnie i sprawnie w migrowanym thema uruchomił się elementor. Dzięki któremu bez problemu możemy zmieniać teksty na stronie – w tym wypadku był to onepage. I jest to na pewno plus.

Kolejnym krokiem było przejście przez kreator witryn, dzięki któremu poznałem 10web.io bardziej dokładnie. W pierwszym kroku wpisujesz adres, nazwę, opis i podstawowe informacje, po czym dostajesz info jak szybka jest Twoja strona! Jakby miała nie być szybka skoro … jest to pusta strona ;)?

Następnie lądujesz w panelu, który kojarzy się z panelem hostingowym, w którym są takie funkcje jak: dodawanie domen, dostęp do ftp (niestety jest to możliwe dopiero po opłaceniu konta, nie działa na 7dniowym trialu), cache, SSL,

Znajdują się jednak w nim także pozycje WordPress’a takie jak: dostępne thema’y (choć nijak mają się do strony, którą będziemy tworzyć 🙂 czy zainstalowane / dostępne wtyczki.

Ale kluczowym wyróżnikiem oferty i projektu jest sztuczna inteligencja, która sama tworzy strony, generuje teksty, uzupełnia i ogólnie jak to z AI – robi WOW! To jedziemy poniżej po kolei z krokami i generujmy naszą stronę.

Wybieramy typ strony, myślałem, że będzie mieć on wpływ na strukturę czy późniejszy theme, ale … niestety, jakiego typu bym nie wybrał do wyboru miałem jedną z 3 opcji:

Następnie krótki opis, styl języka.

I mamy gotową stronę z następującymi podstronami i elementorem:

A gotowa strona prezentuje się tak jak poniżej. Czy jest ok ;)? Szczerze wątpię. Brak wsparcia naszego języka to jedno, ale zastanawiam się czy zakup gotowego theme wspierającego elementora i demonstracyjną zawartość – a tym samym jednorazowa opłata – nie byłby lepszym rozwiązaniem. Każdy może jednak widzieć zalety takiego podejścia, w moim przypadku… hmm… są one wątpliwe, tak samo jak na teraz wątpliwa jest siła AI, która „stoi” za realizacją poniższej strony. Kolejny raz mam wrażenie, że to po prostu GPT-4 wpięty w kreator stron. I to całe AI.

Gotowa strona wygenerowana przez AI Builder na WordPress przez 10web.io.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

@wrukwiony on Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 1 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Press ESC to close