eksperyment 13eksperyment 13

Scrapping danych z sieci

Zmuszony pozyskaniem bazy danych z sieci przetestowałem 3 aplikacje, które służą do pozyskiwania danych, scbrapowania, bez umiejętności kodowania i pisania botów. Poza tym mają dużo innych możliwości.

https://phantombuster.com – No-code scrapper. Bardzo dobrze pokazana zasada działania na filmach, zarówno na froncie strony jak i wewnątrz podczas zarządzania phantomem. Niestety nie obsługuje scrapowania polskich numerów telefonicznych więc nie przydał mi się teraz. Na plus 14dniowy trial i brak wymogu wprowadzania karty… ufff.

https://apify.com – web scraping and automation platform. Bardzo rozbudowane narzędzie, z własnym sklepem „Aktorów” bo tak nazywają się skrypty uruchamiane w tej platformie. Dużo ciekawych rozwiązań jak np. skrypt weryfikujący dostępność stron do scrapowania. Minus – to dość skomplikowana platforma.

https://app.leadfeeder.com/ – www lead scrapper. To oprogramowanie znalazłem zupełnym przypadkiem, zajmuje się ono monitoringiem stron www i odnajdywaniem kontaktów do osób, które nasze strony odwiedziły.

https://wizlink.eu – oprogramowanie automatyzujące RPA. Niestety w wersji desktop i … tylko na Windowsa. Dlatego test tego oprogramowania później bo brak u mnie tego systemu :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

@wrukwiony on Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed with the ID 1 found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Press ESC to close